Životopis Zdeňka Pohlreicha

Zdeněk Pohlreich

Povolání: Šéfkuchař, moderátor Ano šéfe, Na grilu, Už dost šéfe a dalších

Datum narození: 10. 04. 1957

Poté co Pohlreich nesložil přijímací zkoušky na střední školu, nastoupil do učebního oboru kuchař. V 1. ročníku hotelové školy v Praze vaření nenáviděl. Teprve postupem času přicházel řemeslu na chuť.
Nerad vzpomíná na dávná léta totality, kdy trávil své produktivní roky v podniku Restaurace a Jídelny. Do roku 1989 působil v různých pražských restauracích a hotelech. Na období do roku 1989 má časté jízlivé a nelichotivé narážky, z toho lze usoudit co si o období v minulosti myslí.

V roce 1986 začal uvažovat o emigraci, kterou zrealizoval o rok později. Více než jeden rok strávil v Nizozemsku, kde působil v restauraci Het Schlellinkje. Následně odjel do australského města Adelaide, kde velmi těžko hledal uplatnění. Díky značnému úsilí a odhodlání začal jako druhý kuchař francouzské restauraci La Guillotine, v níž se později stal šéfkuchařem.

Po návratu z emigrace působil na pozici šéfkuchaře v restauraci hotelu Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS či Marriott.

Od roku 2010 úspěšně provozuje Café Imperial, Divinis Ristorante a luxusní restauraci TriBeCa ve švýcarském městečku Romanshorn.
Café Imperial je podnik ve stylu prvorepublikových Grand Café. Divinis Ristorante představuje podnik vedený v italském duchu, od nábytku přes pokrmy a víno.
TriBeCa je špičková luxusní restaurace ve zrekonstruovaném zámku Romanshorn na břehu Bodamského jezera.

Všem třem restauracím šéfují mladí talentovaní šéfkuchaři, kteří prošli bezesporu vynikající školou Zdeňka Pohlreicha.

Učí na Střední škole gastronomické a hotelové (SŠGH) v Praze. Působí také jako oblíbený moderátor pořadů Na nože! a Ano, šéfe! či Šéf na grilu.

Zdeněk Pohlreich absolvoval řadu prestižních kurzů z oblasti gastronomie: cukrářský kurz na Regency College of T.A.F.E. v Austráilii, LOTS training na Management School of Radisson SAS ve Švédsku. Je mezinárodně certifikovaný školitele HACCP.
Zdeněk Pohlreich je držitelem prestižních ocenění President“s Award z roku 2000 a 2001

Jedno z pravidel, které Zdeněk Pohlreich ctí: „Vezmi co nejkvalitnější suroviny a udělej s nimi co nejméně, protože nejlepší kuchařka bude stejně vždycky matka příroda.“

 

Leave a Reply